Avtor: zusmarjeta Objavljeno: 14. 09. 2022

Vabilo veroučnim voditeljem k sodelovanju

Tečejo pogovori, da bi v župniji veroučne dejavnosti potekale bolj kot delavnice. Vesel sem, da že imamo nekaj ljudi, ki so pripravljeni sodelovati na ta način. Preko tega zapisa vabim še koga, ki bi bil pripravljen en del svojih darov darovati v dobro naše župnije.

Pri taki obliki dejavnosti vodenje kot »one man band« ni najboljša rešitev, pač pa je bolje, da delavnico izvaja tim, torej dvojica ali trojica voditeljev. Potrebna je dobra volja, čut za občestvo Cerkve, smisel za timsko delo in za delo z otroki. Dobro je, da imate nekaj izkušenj pri delu z otroci, npr. pedagoške, animatorske, vzgojiteljske in podobno.

Verouk bi lahko potekal ob petkih popoldan, med 16.00 – 18.00. Ker bi šlo za verouk v obliki delavnic, bi le te potekale dve uri, zato pa vsakih dva tedna. Na ta način bi razbremenili tako starše in otroke kot tudi voditelje. Ker gre za obveznost na vsaka dva tedna, je ta oblika dostopna za širši krog veroučnih voditeljev.

Pripravljeno bo tudi skupno srečanje za veroučne voditelje, pri katerem boste bolj vedeli ali je to poslanstvo za vas ali morda ne. Pomembna pa je pripravljenost. Oglasite se in iskren Bog povrni vsem!