Avtor: arhiv Objavljeno: 25. 05. 2008

Prvo sveto obhajilo

Slovesnost prvega svetega obhajila

Tridnevnica pred prvim svetim obhajilom:

Četrtek ob 19.00 - sv.maša in procesija. Otroci lahko prinesejo rožice, ki jih bodo potresali pred oltari pri procesiji. Po končani procesiji kratek sestanek za starše.

Petek ob 18.00 - sv spoved. Otroci bodo po kratkem spokornem bogoslužju lahko pristopili k zakramentu sprave in odpuščanja. Prav tako so k sv. spovedi povabljeni starši. V ta namen bo na voljo spovednik od drugod. Po končani sv. spovedi, bodo otroci dobili prvoobhajilne oblekice.

Sobota ob 9.00 - generalno čiščenje cerkve in okolice (starši prvoobhajancev); ob 19.00 sv. maša in po maši vaje za prvo sv. obhajilo. Starši lahko prinesete pecivo in pijačo za nedeljo.

Nedelja ob 9.45 - zbiranje pred župniščem in ob 10.00 procesija in slovesni vhod v cerkev. Sledi sv. maša, pri kateri bodo otroci prejeli prvo sv. obhajilo. Po maši fotografiranje in skromna pogostitev v Domu sv. Marjete.