Avtor: arhiv Objavljeno: 11. 07. 2007

Žegnanja

Žegnanja v župniji Šmarjeta

V poletnem času v naši župniji potekajo žegnanja na podružnicah. In sicer od 8.7 pa do 26.8. vsako nedeljo ob 10.00. Razen na Šmarjetno nedeljo 22.7., ko je žegnanje v župnijski cerkvi v Šmarjeti in je sv. maša samo ob 9.00.

Žegnanja si sledijo po sledečem vrstnem redu: 8.7., Žaloviče - Sv. Urh, 15.7., Slape - Karmelska Mati Božja; 22.7., Šmarjeta - Sv. Marjeta; 29.7., Cerovec - Sv. Jakob; 5.8., Koglo - Sv. Lenart; 12.8., Šmarješke Toplice - Sv. Štefan; 19.8., Vinica - Sv. Martin; 26.8., Vinji vrh - Sv. Jožef.

Pri vsakem žegnanju udeleženci pri ofru dobijo podobico s sliko podružnične cerkve in upodobitvijo svetnika. Tisti, ki bo zbral vseh osem podobic, bo za nagrado v jeseni zastonj romal na molitveno srečanje za duhovne poklice v Žužemberk.

Po žegnanju se praznovanje vedno nadaljuje tudi pred cerkvijo, kjer je poskrjeno za vse.