Avtor: arhiv Objavljeno: 5. 06. 2007

Obvestila, junij

PRIPRAVA IN SODELOVANJE PRI NEDELJSKI SV. MAŠI OB 10.00: 10. junij €“ Stari del Šmarjete; 17. junij €“ Koglo; 24. junij €“ Radovlja; 1. julij €“ Sela.

SKLAD ZA OBNOVO ŽUPNIJSKE CERKVE: v preteklem mesecu se je v sklad za obnovo zbralo 410 ‚Ź. In sicer je bilo ob pogrebu Marije Ilc darovano 160 ‚Ź, starši birmancev so ob slovsnosti sv. birme darovali 200 ‚Ź, en darovalec pa je s 50‚Ź bil iz Šmarjete. V skladu za obnov župnijske cerkve je zbrano 5.175 ‚Ź. Bog povrni vsem darovalcem naše cerkve!

BIRMA: je bila v soboto, 19. maja ob 15ih. Lepo vreme, mlaji, lepo okrašena cerkev, lepo petje in sodelovanje so dali birmi slovesen pečat. Po maši so se birmanci in starši zahvalili birmovalcu za podelitev zakramenta sv. birme in župniku za trudi v pripravi na sv. birmo. Tudi birmovalec se je zahvalil gospodu župniku in vsem, ki aktivno sodelujejo v župniji in skrbijo za lepoto bogoslužja, bogoslužnega prostora in vzdrževanje cerkva.

PRAZNIK SV. REŠNJEGA TELESA: v četrtek 7.6 je zapovedani praznik Sv. Rešnjega Telesa. Sv. maša bo dopoldan ob 10.00 v Slapih in zvečer ob 19.00 v Šmarjeti, kjer bo po maši Telovska procesija z blagoslovi.

OBHAJILO: v nedeljo 10.6. ob 10.00 bodo otroci tretjega razreda prejeli prvo sveto obhajilo. Na prvo sv. obhajilo se bodo otroci in starši pripravljali s tridnevnico, ki se bo začela na praznik sv. Rešnjega Telesa.

DOM SV. MARJETE: v tem mesecu smo z betonskim obokom uspešno nadomestili podrto nosilno steno med kuhinjo in učilnico. Celotno pritličje je bilo potrebno poglobiti, zaradi izolacije in priprave tal na talno ogrevanje. Vlita je temeljna plošča, na katero bomo sedaj položili izolacijo in cevi za ogrevanje. Obenem se bo v tem mesecu uredila tudi prepotrebna drenaža okoli stavbe.