Avtor: arhiv Objavljeno: 4. 03. 2007

Marjetina oznanila

Prvo nedeljo v marcu so izšla prenovljena oznanila župnije Šmarjeta, ki nosijo ime Marjetina oznanila. Potrudili se bomo, da bodo oznanila dostopna tudi na spletni strani.

ŽUPNIKOVA BESEDA

POSTNI ČAS 2007

Kot lahko vidite že po zunanji obliki Marjetinih oznanil, smo vstopili v poseben čas milosti €“ post 2007. Čas, ko se pripravljamo na velikonočne praznike. Prazniki so lepi toliko, kolikor se nanje pripravimo, in včasih je priprava skoraj enako lepa kot sami prazniki. Ali še bolje: prazniki so doživeti samo takrat, kadar smo se nanje pripravili. V ta namen nam Cerkev daje štiridesetdnevni postni čas, ko še posebej razmišljamo o Jezusovem trpljenju. Mi sami vedno mislimo, da bomo imeli nekoga lahko radi takrat, ko se bo spremenil, ko bo postal drugačen, ko se bo poboljšal. V Jezusu Kristusu pa imamo nekoga, ki nam prihaja naproti, kljub temu da ga nismo ljubili in ga še danes s svojimi grehi pribijamo na križ. Premišljevanje teh skrivnosti nam vzbudi globoko hvaležnost za Božjo ljubezen, ki nas je odrešila brezizhodnosti in minljivosti življenja na tem svetu.